У Харкові в розгляді справи екс-мера Слов’янська Штепи оголошено перерву через відвід головуючого судді

17:38, 26 січня 2017

Харків. 26 січня. УНІАН. У Харкові в розгляді в Червонозаводському райсуді справи екс-мера Слов’янська Нелі Штепи оголошено перерву через відвід головуючого судді.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив суддя Віктор Єжов, який головував в процесі Штепи, сьогодні, 26 січня, на черговому засіданні в даній справі.

Він зазначив, що колегія суддів задовольнила відвід головуючого судді, заявлений представниками державного обвинувачення через відкриття стосовно нього провадження за сприяння терористичній діяльності.

Єжов висловив переконання, що діяв неупереджено та забезпечував об’єктивність під час розгляду провадження.

“Аналіз ситуації, що склалася, на мою думку, свідчить про те, що такими діями керівництво прокуратури Харківської області, яка проводила розслідування зазначеного кримінального провадження, допустило не процесуальне втручання у здійсненні правосуддя по конкретній справі”, - наголосив суддя.

Він висловив переконання, що така ситуація може поставити під сумнів його об’єктивність, особливо в разі винесення вироку.

Єжов підкреслив, що закон у такій ситуації зобов’язує його зробити заяву про самовідвід.

Порадившись в нарадчій кімнаті, колегія суддів задовольнила відвід головуючого у справі Штепи.

“Матеріали будуть передані до канцелярії суду для автоматичного розподілу, тому в справі оголошується перерва на певний час до вирішення цього питання”, - підсумував Єжов.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 26 січня, головуючий в процесі за обвинуваченням екс-мера Слов’янська Нелі Штепи суддя Червонозаводського районного суду Харкова Віктор Єжов під час чергового засідання у справі повідомив, що представники держобвинувачення заявили відвід головуючому судді через відкриття стосовно нього кримінального провадження.

Суддя зауважив, що кримінальне провадження за фактом сприяння терористичній організації (ч. 1 ст.258-3 Кримінального кодексу України) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 січня.

Єжов також сказав, що з огляду на ці обставини, він заявляє самовідвід.

У засіданні було оголошено перерву на 20 хвилин.

Довідка УНІАН. Колишнього міського голову Слов'янська Донецької області Нелі Штепу затримали в липні 2014 року. Її обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

Справу розглядає Червонозаводський районний суд Харкова.