МВФ може найближчими тижнями ухвалити рішення про виділення Україні 1 млрд дол. кредитного траншу - заява Фонду (доповнена)

17:37, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Міжнародний валютний фонд найближчими тижнями може запропонувати своїй Раді директорів завершити третій перегляд програми розширеного фінансування та виділити Україні четвертий кредитний транш у розмірі 1 млрд дол.

Про це заявив речник МВФ Вільям Мюррей на брифінгу у Вашингтоні.

«Припускаючи, що всі проблеми, що залишилися, скоро будуть вирішені, ми очікуємо, що запропонуємо Раді директорів (МВФ - УНІАН) завершити третій перегляд програми найближчими тижнями, але точної інформації про засідання Ради директорів немає», - сказав він.

За словами Мюррея, для завершення перегляду програми українська влада має вирішити кілька проблем, однак не уточнив, про які саме проблеми йдеться.

«Прогрес у політиці, необхідної для третього перегляду програми розширеного фінансування, було досягнуто. Ми перебуваємо в тісному контакті з (українською - УНІАН) владою з приводу кількох проблем, які мають бути розв’язані для фіналізації меморандуму про економічну і фінансову політику з урахуванням графіка наступних необхідних заходів. Меморандум перебуває в процесі фіналізації», - наголосив Мюррей.

Як повідомляв УНІАН, Україна відновила співпрацю з МВФ за чотирирічною програмою розширеного фінансування (EFF) обсягом 17,5 млрд дол. у вересні 2016 року – після більш ніж річної перерви. За цією програмою наша країна отримала три кредитні транші загальним обсягом 7,62 млрд дол.

За словами голови НБУ Валерії Гонтаревої, Україна може в 2017 році отримати 4 транши кредиту від Міжнародного валютного фонду.