Дата перепоховання у Києві останків поета Олеся буде узгоджена ближчим часом - МЗС

17:33, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Дата перепоховання у Києві останків українського поета і письменника Олександра Олеся буде узгоджена ближчим часом.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила на брифінгу речник МЗС України Мар’яна Беца.

«Останки Олександра Олеся та його дружини планується перепоховати на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника в м. Києві. Посольство України в Чеській Республіці продовжує вживати необхідних підготовчих заходів для забезпечення транспортування останків, дата перепоховання буде узгоджена ближчим часом», - сказала Беца.

Довідка УНІАН. Олесь помер у 1944 році. За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі у розмірі 20 тис. чеських крон на 10 років (близько 20 тис. грн). За даними представників української громади в Чехії, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, з власної ініціативи, громадянин Чехії, виходець з України Володимир Михайлишин. Нещодавно він помер, і його син Роман висловив намір поховати батька на могилі Олеся.

Вранці 3 січня на Ольшанському кладовищі останки Олеся та його дружини було ексгумовано, а на їхній могилі поховано Михайлишина.

Президент України доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію з примусовою ексгумацією останків Олеся в Чехії.

14 січня влада Чехії дала дозвіл на передачу Україні ексгумованих останків поета.

21 січня тимчасовий повірений України в Чехії Зіновій Гошовський повідомив, що останки Олеся перевезуть в Україну з Чехії до кінця тижня, що закінчується 29 січня.