НКРЕПУ підвищила тарифи на холодну воду для ряду водоканалів на 3-70%

17:27, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), підвищила тарифи на водопостачання і водовідведення на 2017 рік для ряду водоканалів України на 3-70%. Відповідні рішення було прийнято НКРЕПУ на черговому засіданні комісії.

Комісія затвердила нові тарифи на водопостачання, зокрема для «Київводоканалу» - на рівні 5,95 грн/куб. м (зростання на 16,44%), а на водовідведення – 5,43 грн/куб. м (зростання на 4,83%); для «Миколаївводоканалу» – тариф на водопостачання на рівні 7,25 грн/куб. м (зростання на 49,79%) та водовідведення – 5,16 грн/куб. м (зростання на 34,73%).

Згідно з рішенням, тарифи на послуги центрального водопостачання та водовідведення в 2017 році будуть змінені для 54 ліцензіатів комісії.

Зазначається, що на зміну тарифів вплинули, в першу чергу, зміна витрат на оплату праці, вартості електричної енергії, ставок податків, вартості реагентів, курсу валют для ліцензіатів, які мають позики міжнародних фінансових організацій та інші фактори.

Ліцензіати були розділені на дві групи: 36 ліцензіатів, тарифи для яких переглядалися протягом 2016 року, і 18 компаній, тарифи для яких не переглядалися тривалий час або взагалі не встановлювалися регулятором.

Для ліцензіатів першої групи тарифи на послуги централізованого водопостачання і водовідведення в 2017 в середньому зростуть на 10%, для другої групи середнє зростання становитиме 36%.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня 2016 року НКРЕПУ у зв'язку зі збільшенням вартості електроенергії для підприємств підвищила тарифи на водопостачання і водовідведення для ряду водоканалів України на 5-50%.

Раніше «Київводоканал» звернувся до НКРЕПУ з пропозицією у зв'язку із зростанням вартості електроенергії збільшити тарифи на постачання холодної води та водовідведення в багатоквартирних будинках на третину – до 13,43 грн за куб. м. Крім того, «Київводоканал» попросив підвищити тариф на постачання холодної води і водовідведення в приватних будинках на 38% - до 12 грн/куб. м з 8,69 грн/куб. м.

У компанії зазначають, що необхідність підвищення тарифів обумовлена зростанням вартості електроенергії, яка на третину входить у собівартість послуги.