Мінфін переглядатиме стратегію розвитку держбанків у зв'язку з націоналізацією «ПриватБанку» – голова НБУ

17:14, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Міністерство фінансів України переглядатиме стратегію розвитку державних банків, затверджену урядом у 2015 році, у зв'язку з націоналізацією «ПриватБанку».

Про це повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарева в ході брифінгу в НБУ, зазначивши, що крім цього нова стратегія повинна вирішити проблему «нездорової конкуренції на банківському ринку.

«Найвищі ставки (за депозитами – УНІАН) у нас де? У державних банках. Це абсолютно неприпустимо. Я думаю, що це питання вирішуватиметься, і стратегія державних банків буде», – сказала Гонтарева.

При цьому вона зазначила, що власником держбанків є Міністерство фінансів, яке і працюватиме над стратегією, а Національний банк як регулятор готовий надавати підтримку в цьому питанні.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення націоналізувати «ПриватБанк», керуючись підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони за пропозицією Національного банку України.

Крім «ПриватБанку», держава через Міністерство фінансів володіє трьома з найбільших за обсягом активів банками – «Укрексімбанком», «Ощадбанком» та «Укргазбанком».

Відповідно до стратегії реформування державного банківського сектору, Мінфін анонсував поетапний вихід з їх капіталу. Приватизація двох найбільших державних банків – «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» – почнеться в середині 2018 року, коли уряд планує продати 20% акцій цих банків.