Вплив на нацбезпеку фактів збільшення капіталів у дочірніх відділеннях російських банків треба розглядати окремо в кожному випадку – Грицак

17:02, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Вплив на національну безпеку України фактів збільшення частки капіталів у дочірніх відділеннях російських банків треба розглядати окремо в кожному випадку.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні в інтерв’ю журналістам в Києві заявив голова спецслужби Василь Грицак.

За його словами, після ліквідації Національним банком десятків українських банків на українському банківському ринку спостерігається зростання частки капіталів у дочірніх відділеннях російських банків.

“На початку 2014 року частка банків з російським капіталом на території нашої держави складала трохи менше 13%. За 2,5 роки частка банків з російським капіталом становить близько 34% (як на мене, це 9 банків), але це пов’язано з виведенням з українського банківського ринку великої кількості українських банків, які були ліквідовані або перебувають у стані санації”, - сказав Грицак.

За словами Грицака, він не може сказати, чи шкодить це національній безпеці України, оскільки кожну ситуацію необхідно розглядати окремо.

«Але, звичайно, правильніше було б, щоб державні підприємства обслуговувалися б в національних банках», - додав Грицак.