Зниження ціни на електроенергію для промспоживачів підвищить конкурентоспроможність української продукції й економіки загалом - Гройсман

16:59, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Рішення Національної комісії з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг про поступове зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів є правильним, і дасть змогу підвищити конкурентоспроможність української продукції й економіки в цілому. Як повідомили в прес-службі уряду, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час поїздки до Хмельницької області.

«Кроки, зроблені Нацкомісією із зниження ціни на електроенергію для виробництв на різних територіях - десь на 3%, десь на 15%, - абсолютно правильні. Це дає можливість зробити українську продукцію більш конкурентною. Це робочі місця, це український продукт», - цитує Гройсмана прес-служба.

Прем'єр нагадав, що зниження ціни відбудеться з 1 січня по 1 квітня і становитиме в середньому 5-15%, залежно від обсягів споживання. І таке зниження особливо відчують промислово розвинуті регіони, які споживають більше ресурсів.

«Нам треба приділити особливу увагу розвитку і конкурентоспроможності нашої промисловості, і компонент ціни на електроенергію тут має надважливе значення», - сказав Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2016 року НКРЕКП знизила прогнозовану оптово-ринкову ціну електроенергії на 2017 рік більш ніж на 15%, до 1285 грн за 1 МВт-год. З 1 січня ціна знизилася на 10%, а з першого квітня - на 5,8%.

При цьому голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомляв, що в 2017 році регулятор планує перевести половину електричних розподільчих мереж України на стимулюючу систему тарифоутворення зі зниженням тарифів на електроенергію для промислових споживачів.