Президент України і прем’єр Японії обмінялися привітаннями з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами

16:56, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко направив привітання прем’єр-міністру Японії Сіндзо Абе з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між державами.

Як повідомили УНІАН у прес-служби глави Української держави, у привітанні Порошенко завив, що впродовж цих років Японія була для України щирим другом і надійним партнером на міжнародній арені та у двосторонніх взаєминах.

«Сьогодні наші країни переживають етап найактивнішого діалогу за усю історію відносин. Уряди України та Японії здійснюють плідне співробітництво як на двосторонньому рівні, так і на міжнародній арені, зокрема щодо забезпечення миру та безпеки у глобальному вимірі», - йдеться у привітанні глави держави.

Порошенко підкреслив, що українська сторона високо цінує принципову позицію Токіо щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України та глибоко вдячна за сприяння здійсненню всеосяжних реформ у нашій державі.

Президент висловив упевненість, що українсько-японські відносини наповнюватимуться новим змістом на благо народів обох країн. «Реалізація заходів у рамках проголошеного Року Японії в Україні у 2017 році – гарна нагода для українців краще пізнати вашу прекрасну країну, її культуру та історію, а також додатковий імпульс для поглиблення культурних обмінів та міжлюдських контактів між нашими державами», - переконаний Порошенко.

У свою чергу, прем’єр-міністр Японії зауважив: «Від моменту набуття Україною незалежності між нашими країнами будувались особливо хороші відносини».

За його словами, у 2015 році він вперше відвідав Україну і мав можливість провести плідний діалог з главою Української держави, у результаті якого було погоджено продовжувати різносторонню співпрацю.

Як наголосив прем’єр, минулого року у квітні президент України відвідав Японію. «Наші взаємні візити додали розквіту у відносини між Японією та Україною, а після них відбувається активізація співпраці у широкому спектрі галузей, чим я дуже задоволений. Я також дуже радий, що у результаті нашої розмови, цей рік ми можемо святкувати як Рік Японії в Україні», - написав він.

«Японія як друг України та партнер, що поділяє основні цінності такі, як верховенство права і територіальна цілісність, продовжуватиме й надалі тісну співпрацю, а також підтримку зусиль України у її реформаторському процесі і у збереженні миру та стабільності в державі», - наголосив прем’єр-міністр Японії та підкреслив, що, незважаючи на складну ситуацію, в якій опинилась Україна, дружні відносини, що традиційно склались між нашими державами, є незмінними.