МЗС України занепокоєний затримуванням у Криму адвокатів лідерів кримськотатарського народу

16:46, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. У Міністерстві закордонних справ України заявляють про занепокоєння затримуваннями в анексованому Росією Криму адвокатів лідерів кримськотатарського народу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказала на брифінгу речник МЗС Мар'яна Беца.

"Вчора незаконно був затриманий Микола Полозов. Сьогодні адвокат декількох фігурантів у "справі Хізб ут-Тахрір" Еміль Курбедінов. Безперечно, це викликає занепокоєння, і ми з обуренням сприймаємо такі дії окупаційної влади проти незалежних адвокатів", - сказала вона.

Беца зазначила, що такі дії свідчать про вихід на новий рівень політики залякування та тиску на кримськотатарських лідерів, релігійних активістів, незалежних журналістів та адвокатів.

"В Україні уважно стежитимуть за розвитком подій щодо цього та вживатимуть відповідних політико-правових заходів", - наголосила Беца.

Як повідомляв УНІАН, вчора в Сімферополі співробітники ФСБ РФ затримали і направили на примусовий допит Миколу Полозова, який є адвокатом у справі Ільмі Умерова і Ахтема Чийгоза. Сам Полозов оцінює своє затримання як викрадення.

Сьогодні у Бахчисараї затримали адвоката Еміля Курбедінова за звинуваченням у поширенні екстремістських матеріалів. Курбедінов є адвокатом у кількох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір", а також кримського журналіста Миколи Семени.