Гройсман наполягає на перегляді програми розвитку атомної енергетики і розвитку експортного потенціалу галузі (доповнена)

16:44, 26 січня 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 26 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що програма розвитку атомної енергетики до 2040 року має бути переглянута, при цьому галузь повинна також отримати завдання на середньострокову перспективу - на найближчі 5 років. Як повідомили в прес-службі уряду, про це Гройсман сказав під час відвідування Хмельницької атомної електростанції.

«Україна при цьому повинна розвивати експорт електроенергії і продавати її за кордон, що сприятиме розвиткові економіки і забезпечення енергонезалежності, - цитує прес-служба Гройсмана. - Наше завдання - зробити Україну експортером електроенергії. Українська атомна енергетика безпечна, і сьогодні немає жодних ризиків роботи системи. Ми наростили частку електроенергії, виробленої підприємствами «Енергоатому», і робитимемо все, аби далі система працювала прогресивно. У цьому контексті необхідно переглянути програму розвитку атомної енергетики до 2040 року і дати завдання на середньострокову перспективу, які повинні бути вирішені в найближчі 5 років».

Крім того, в уряді, за словами Гройсмана, сформовано стратегію розвитку гідроенергетики, реалізація якої дасть змогу наростити частку цього виду енергії в загальному балансі країни до 16% з нинішніх 8%.

Довідка УНІАН.В Україні діє чотири атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, із шістьма реакторами загальною потужністю 6000 МВт, є найбільшою в Європі. Станом на 26 січня в роботі перебувають 12 з 15 енергоблоків атомних електростанцій України. Щодня на атомних електростанціях України виробляється понад 250 млн кВт-год. електроенергії.