Чернігівська міськрада планує спрямувати 500 млн грн на підвищення енергоефективності бюджетних установ у 2017-2027 рр.

16:29, 26 січня 2017

Чернігів. 26 січня. УНІАН. Чернігівська міськрада планує спрямувати понад 500 млн грн на підвищення енергоефективності у бюджетних установах міста у 2017-2027 роках.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну програму було схвалено сьогодні під час чергової сесії міської ради.

За словами начальника управління економічного розвитку міста Людмили Максименко, у Чернігові налічується 172 будівлі бюджетної сфери.

«Незадовільний технічний стан бюджетних будівель визначений значним середнім терміном їх експлуатації (складає близько 40 років) та відсутністю можливості проведення капітальних ремонтів на всіх об’єктах, що їх потребують через обмеженість міського бюджету», - зазначила вона.

Максименко додала, що упродовж останніх років у будівлях проводились часткові ремонти фасадів, покрівель, санвузлів, окремих ділянок внутрішніх трубопроводів систем тепло- та водозабезпечення, мереж електропостачання і освітлення, або локальні ремонти аварійного характеру. Результатом недофінансування капітальних видатків на утримання бюджетних будівель є погіршення їх технічного стану.

Програма підвищення енергоефективності в бюджетних установах Чернігова на 2017-2027 рр. орієнтована на модернізацію мереж опалення, гарячого водопостачання та систем освітлення бюджетних будівель, що веде до зменшення споживання енергетичних ресурсів, відповідно і до скорочення видатків міського бюджету на їх оплату.

Програма охоплює 100 закладів та установ, що утримуються з міського бюджету, у тому числі на 17 з них планується провести комплексну тепломодернізацію за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку, або інших додаткових джерел фінансування.

Результатом впровадження заходів програми має стати зменшення споживання будівлями бюджетної сфери Чернігова теплової енергії на 29,4%, природного газу - на 17%, електричної енергії - на 27,6%. Скорочення річних видатків на оплату спожитих енергоносії очікується на рівні 30 млн грн.