Україна має намір навесні провести з Туреччиною переговори щодо зони вільної торгівлі – торгпред

16:24, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Українська й турецька влада мають намір навесні провести переговори щодо зони вільної торгівлі між країнами, повідомила журналістам торговий представник Наталія Микольська.

«З Туреччиною у нас була нещодавно відеоконференція. Сподіваюся, що раунд переговорів відбудеться навесні. Конкретно дату не готова сказати», - зазначила вона.

Микольська додала, що також Міністерство економічного розвитку і торгівлі веде роботу за договором про зону вільної торгівлі з Ізраїлем.

«Ми суттєво просунулися у тарифній частині. Це стосується доступу українських товарів на ринок Ізраїлю та ізраїльських товарів – на український ринок. Ми домовилися, що цього року будемо рухатися дуже інтенсивно в переговорному процесі», – сказала торговий представник, не уточнивши ймовірність завершення переговорів до кінця 2017 року.

Як повідомляв УНІАН, у березні 2016 року Україна і Туреччина відновили переговори про зону вільної торгівлі, тимчасово припинені в 2013 році. Туреччина входить до числа 10 найбільших торговельних партнерів України. На поточний момент товарообіг між Україною і Туреччиною становить близько 4 млрд дол., проте вже до 2018-2019 році Київ і Анкара мають намір довести цей показник до 10 млрд дол.

Спікер парламенту Ізраїлю Йоель Едельштейн наприкінці листопада минулого року заявив, що угоду про зону вільної торгівлі між Україною й Ізраїлем, яка є вигідною для обох країн, може бути укладено в 2017 році. Однак переговори виявилися під загрозою після погіршення дипломатичних відносин між країнами у зв'язку з підтримкою Україною резолюції ООН, яка засуджує політику Ізраїлю щодо заселення спірних із Палестиною територій.