Чернігівська міськрада у 2017-2020 рр. направить 95 млн грн на розвиток велосипедної інфраструктури міста

16:20, 26 січня 2017

Чернігів. 26 січня. УНІАН. Чернігівська міська рада затвердила програму розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури Чернігова на 2017-2020 роки з фінансуванням у 95 млн грн.

Як передає кореспондент УНІАН, програму депутати підтримали сьогодні на черговій сесії міської ради.

Документом передбачено не тільки створення велодоріжок по всьому місту, а й влаштування іншої інфраструктури. Зокрема, місць паркування, що охороняються; функціонування вело– гідро- та інших парків для активного відпочинку. Планується, що велосипедна інфраструктура в Чернігові буде створюватися не як розважальна, а як частина міської транспортної мережі.

Згідно з програмою, в Чернігові за кілька років протяжність велодоріжок має збільшитися орієнтовно до 180 км (зараз у місті є одна велодоріжка довжиною 1 км по вул. І. Мазепи).

Розробники програми стверджують, що веломаршрути будуть інтегровані в транспортну систему через значну кількість екскурсійних, «зелених», прибережних і паркових веломаршрутів протяжністю близько 60 км.

Загальна сума, потрібна на виконання всієї програми - 95 млн грн (у т. ч. на 2017 рік – 20 млн грн). Програмою передбачається, що більша частина коштів буде надаватися міським бюджетом, решта - з інших джерел.

Очікуваними результатами втілення програми розвитку велосипедного руху мають стати поліпшення міської екосистеми, збільшення інвестиційної привабливості міста та його зручності для життя.

Розробники програми стверджують, що у Чернігові орієнтовно налічується 30 тис. велосипедистів (всього у місті проживає приблизно 300 тис. людей).

Програма розроблялася на вимогу громадськості спільно науковцями, студентами, депутатами, громадськими організаціями та управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. Зокрема, серед представників громадськості, які працювали над нею, - 50 фахівців з інженерною освітою.