В МЗС України сподіваються ближчим часом врегулювати питання пропуску українців до Білорусі за ID-паспортами

16:14, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. У Міністерстві закордонних справ України сподіваються ближчим часом врегулювати питання пропуску громадян України до Білорусі за ID-паспортами.

Як передає кореспондент УНІАН, про це речник МЗС України Мар’яна Беца сказала сьогодні на брифінгу у Києві.

“Наскільки я розумію, з білоруської сторони немає машин, які зчитують ID-картки, і, відповідно до двостороннього договору, в’їзд здійснюється за внутрішніми паспортами. Але в нас консультації тривають. Думаю, що це питання буде вирішено ближчим часом”, - сказала Беца.

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня 2016 року в Україні упроваджено внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-карти.

Угода між урядом Білорусі і Кабінетом міністрів України про безвізові поїздки громадян була підписана 12 червня 2009 року.

Державний прикордонний комітет Республіки Білорусь заявив, що угодою новий український паспорт у вигляді ID-картки не передбачений як документ для пропуску через державний кордон Білорусі.

До врегулювання цього питання білоруська сторона може пропускати через кордон громадян України лише за дійсними документами: закордонними паспортами (для власників ID-карт) і внутрішніми паспортами старого зразка (у паперовому вигляді).