У 2017 році має бути реформовано 40% структурного підрозділу Генштабу відповідно до критеріїв НАТО – Полторак

16:10, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. У 2017 році має бути реформовано 40% структурного підрозділу Генерального штабу Збройних сил України відповідно до критеріїв держав - членів НАТО.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні в Києві заявив міністр оборони - генерал армії Степан Полторак під час засідання комітету реформ Міністерства оборони та Збройних сил.

«Сьогодні я хотів би визначити першочергові завдання комітету, на що необхідно звернути увагу у 2017 році. За результатами засідання комітету – до 1 березня цього року я ставлю завдання розробити проект указу президента щодо уточнення термінів виконання конкретних заходів стратегічного оборонного планування на 2017 рік», – сказав міністр.

Головним пріоритетом діяльності комітету на наступний рік, за його словами, є «впровадження системи оборонного планування на основні спроможності, насамперед це стосується досягнення 40% структурних підрозділів Генерального штабу відповідності критеріям держав - членів НАТО».

Також, як додав Полторак, завданнями є завершення заходів створення та набуття спроможностей сил спеціальних операцій; формування органів управління і військових частин військової поліції після прийняття відповідного закону; створення єдиного органу управління медичним забезпеченням на стратегічному рівні; введення в експлуатацію єдиного державного реєстру військовозобов’язаних; зменшення частки посад зі штатними посадовими категоріями «полковник» за рахунок зростання частини посад із нижчими штатними категоріями, а також посад сержантського складу та цивільних; оптимізація структури грошового забезпечення військовослужбовців.

«Крім того, з огляду на те, що 2017 рік визначений роком військово-морських сил, питання щодо відновлення флоту та набуття його командуванням бойових спроможностей щодо управління має стати пріоритетом діяльності Генштабу та комітету реформ», – наголосив міністр оборони.

Полторак також повідомив, що в березні-квітні буде проведено засідання колегії Міноборони, за результатами якого будуть прийняті конкретні рішення щодо удосконалення системи військової освіти, стану готовності військ до виконання за призначенням, а також буде розглянуто питання оснащення Збройних сил.