У Запоріжжі правоохоронці викрили місцевого жителя, який організував міжнародний телефонний зв'язок для терористів "ЛНР/ДНР"

15:50, 26 січня 2017

Запоріжжя. 26 січня. УНІАН. Співробітники запорізької УСБУ разом з Нацполіцією 24 січня припинили роботу нелегального міжнародного каналу зв’язку, яким користувалися терористи "ЛНР/ДНР".

Як повідомили УНІАН в прес-центрі СБ України, правоохоронці встановили, що мешканець обласного центру, використовуючи спеціальне телекомунікаційне обладнання, організував маршрутизацію телефонного трафіку в обхід міжнародних центрів комутації.

Під виглядом місцевих телефонних розмов трафік спрямовувався на мережі українських операторів мобільного зв’язку.

Оперативники виявили у трьох орендованих квартирах спеціалізоване телекомунікаційне обладнання для нелегального надання послуг міжнародної IP-телефонії.

За інформацією спецслужби, закритими каналами телефонного зв’язку користувались бойовики незаконних збройних формувань "ДНР/ЛНР" для переговорів з російськими кураторами.

Під час обшуків правоохоронці вилучили три програмно-апаратні комплекси для незаконної маршрутизації трафіку, шість комп’ютерів з встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, об’єднаних у мережу для шифрування інформації, а також понад сімсот стартових пакетів операторів мобільного зв’язку.

В той же час, як повідомили УНІАН власні джерела в СБУ, наразі ніхто не затриманий – проводяться експертизи, після чого буде обрано запобіжний захід організатору зв’язку для терористів.

За інформацією джерела, нелегальний міжнародний зв’язок проходив через Запоріжжя більш ніж 2 місяці. Для його організації використовувались студенти-іноземці. Пособники терористів запевняли студентів, що через їх канал, телефонний зв'язок з іншими країнами коштуватиме дешевше, ніж через популярних операторів. Під час таких розмов зловмисники підключалися до зв’язку та вели перемовини з терористами.

За попередніми даними, це були студенти Запорізького державного медичного університету.