В Україні засуджують акти вандалізму щодо монументів пам’яті українських та польських жертв тоталітаризму у Биківні - МЗС

15:48, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. В Україні засуджують акти вандалізму щодо монументів пам’яті українських та польських жертв тоталітаризму в Національному історико-меморіальному заповіднику “Биківнянські могили”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказала речник МЗС України Мар'яна Беца.

“В Україні, безперечно, рішуче засуджують будь-які акти вандалізму на українській та польській частинах Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”, - сказала Беца.

За її словами, правоохоронні органи вживають невідкладних заходів з розслідування цих інцидентів і притягнення винних до відповідальності.

“Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуває на постійному зв'язку з своїм колегою міністром закордонних справ Польщі щодо розслідування цього інциденту. І не тільки цього, а також інциденту в Гуті Пеняцькій та інших випадків антипольських та антиукраїнських провокацій, які почастішали останнім часом. Ми дійсно сподіваємося, що з огляду на те стратегічне партнерство, яке є між Україною та Польщею, з огляду на нашу спільну історію, на ті європейські цінності, які ми поділяємо, це не вплине на подальшу дружбу між Україною та Польщею”, - сказала Беца.

Як повідомлялося, у ніч на 25 січня на території заповідника “Биківнянські могили” невстановлені особи червоною фарбою обписали меморіальні стіни та центральний монумент на українській частині Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму, польську стіну пам’яті та вхідну конструкцію польського військового цвинтаря. Встановлена також спроба зруйнувати домкратом вхідну стелу на польській частині Меморіалу.

Поліція Києва вживає оперативно-розшукових заходів для встановлення та затримання зловмисників.

Міністерство закордонних справ Республіки Польщі направило МЗС України ноту у зв'язку з актом вандалізму в історико-меморіальному заповіднику “Биківнянські могили”.