Гройсман обіцяє боротися, аби кожен працівник отримував зарплату не менше ніж 3,2 тис. грн

15:24, 26 січня 2017

Хмельницький. 26 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що буде боротися, аби кожен працівник отримував заробітну плату не менше ніж 3,2 тис. грн на місяць.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив під час прес-конференції в навчальному центрі Хмельницької АЕС.

Гройсман зазначив, що з виплатами мінімальної зарплати немає проблем у бюджетній сфері.

Що стосується приватного сектору, то він, за словами прем’єра, теж готовий платити не менше мінімальної заробітної плати.

Прем'єр-міністр навів приклад, що в Україні нараховується 500 тис. пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію у розмірі 949 грн, “бо коли ці люди працювали, то їм платилася зарплата у “конвертах”.

“Я не хочу, щоб ми карали роботодавців за те, що вони не підвищують заробітну плату. Я вважаю, що цей процес стабілізується протягом кількох місяців”, - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня поточного року в Україні набула чинності норма про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Крім того, з початку року набрали чинності законодавчі норми, якими серед іншого передбачається запровадження штрафу за виплату зарплат «у конверті» в розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

Кабмін прийняв рішення про проведення перевірок виконання закону про підвищення мінімальної зарплати і створив відповідні комісії на державному рівні і на рівні місцевої влади.