Гройсман виступає за створення незалежної наглядової ради “Укрзалізниці”

15:05, 26 січня 2017

Хмельницький. 26 січня. УНІАН. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за створення незалежної наглядової ради ПАТ “Укрзалізниця”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні під час прес-конференції в навчальному центрі Хмельницької АЕС.

Він зауважив, що “Укрзалізниця” не повинна бути заручником взаємин двох людей: міністра інфраструктури і гендиректора цього підприємства.

“Чому 6 місяців ніхто не висував претензій керівнику “Укрзалізниці” Бальчуну? На мою думку, все, що сьогодні відбувається, - це гра у пісочниці. Міністр інфраструктури має простягнути руку і примиритися з гендиректором “Укрзалізниці”, - зазначив високопосадовець.

Водночас Гройсман наголосив, що хоче бачити чисті залізничні вокзали, якісні вагони і прибічник того, щоб робота “Укрзалізниці” стала публічною.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня Кабінет міністрів України прийняв рішення про підпорядкування державного оператора залізниць компанії «Укрзалізниця» безпосередньо уряду.

Під час засідання Кабінету міністрів, на якому було прийнято дане рішення, між міністром інфраструктури Володимиром Омеляном і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом відбулася дискусія стосовно проблемних питань реформування "Укрзалізниці" та її керівника Войцеха Балчуна. Гройсман заявив, що дане рішення ухвалене, щоб виключити ситуацію перетворення компанії на заручницю особистих стосунків і амбіцій чиновників різних рангів. А Омелян наполягав на перегляді рішення Кабміну про виведення публічної акціонерної компанії "Укрзалізниця" з підпорядкування міністерства та передачу в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі й заявив про намір йти в суд. Також Омелян завив, що не має наміру подавати у відставку і "триматиметься до останнього патрона".

Міністр сподівається, що Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе позачергове засідання, на якому вирішуватимуться кадрові питання в "Укрзалізниці".