Тука вважає недоцільною блокаду залізниці на Луганщині ветеранами АТО

14:50, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Блокада залізничної ділянки ветеранами АТО може призвести до позбавлення електроенергії всієї Луганської області.

Про це заявив заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, повідомляє «112 Україна».

"Я вважаю її абсолютно незаконною, недоцільною. Та гілка, яка зараз є заблокованою, це єдина гілка, якою здійснюється постачання вугіллям ТЕС у Щасті. Це єдине джерело електроенергії на території всієї Луганської області, альтернативи немає", - заявив Тука.

Також він висловив переконання, що силові структури повинні втрутитися в ситуацію з блокадою, "якщо люди не чують голосу розуму і не хочуть підкорятися закону".

Як повідомлялося раніше, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу, в результаті дій ветеранів АТО було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Вчора блокпост ветеранів АТО на залізничній магістралі Луганськ - Попасна спробували прорвати.

Джерело: http://ua.112.ua/golovni-novyni/tuka-zhd-blokada-mozhe-pryzvesty-do-pozbavlennia-elektroenerhii-vsiiei-luhanskoi-oblasti-367763.html

Як повідомляв УНІАН, секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов наприкінці 2016 року заявив, що ніяких імпровізованих блокпостів у зоні проведення антитерористичної операції з метою економічної блокади Донбасу без рішення держави не має бути. "Ті, хто самі собі поставив завдання й побіг його реалізовувати – вони будуть дестабілізувати ситуацію. Буде прийняте рішення блокувати – значить, будуть блокувати. Не буде такого рішення верхового головнокомандувача – значить, це робити ніхто не буде", - наголосив Турчинов.

Тука тоді заявив, що дії з блокування з жодною державною установою (СБУ, МВС, ЗСУ) не узгоджувалися, а отже, встановлення будь-яких блок-постів, проведення будь-яких доглядів, надання будь-яких "дозволів" є незаконним і має отримати відповідну оцінку з боку правоохоронців.

16 грудня ветерани АТО оголосили окупантам ультиматум, щоб ті звільнили усіх українських полонених, інакше бійці погрожували розпочати економічну блокаду так званих "ЛНР/ДНР".