Значення обсягу спожитого газу в платіжках буде продубльовано в енергетичних одиницях – НКРЕКП

14:41, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Значення обсягу спожитого газу в платіжних документах буде продубльовано в енергетичних одиницях, наприклад в кВт-год., що надасть споживачу можливість оцінити власне споживання газу порівняно з використанням електроенергії, а також підвищить ефективність споживання.

Відповідну постанову було ухвалено на черговому засіданні Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

«(Операторам газорозподільчих систем - УНІАН) додатково передбачити в платіжних документах споживачів за послуги з розподілу природного газу, а також в особистому кабінеті споживача інформацію про розмір коефіцієнта приведення до стандартних умов, розмір середньозваженої вищої теплоти згоряння за розрахунковий період, а також обсяг енергії спожитого природного газу (за трьома одиницями виміру: кВт-год., Гкал, МДж)», - сказано в документі.

При цьому перехід ринку природного газу на розрахунки в енергетичних одиницях на даному етапі не передбачається.

Довідка УНІАН. Діюча в Україні система розрахунку газу не враховує теплотворності газу. Тобто, споживач не знає, яку кількість тепла отримує з одного кубометра газу. В країнах ЄС і в багатьох інших країнах світу споживання газу не вимірюється в куб.м, а розраховується, наприклад, в кВт-год.