Український математик отримала за відкриття світового рівня «Премію Салема 2016»

14:20, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Українська вчена Марина В’язовська отримала «Премію Салема 2016» – престижну математичну премію, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів французького математика Рафаеля Салема.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, комісія присудила премію В’язовській за її відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм.

У МОН нагадують, що 2016-го математик розв'язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Інакше кажучи, науковець знайшла вирішення пакування куль в евклідовому просторі. Раніше задачу пакування куль було розв'язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему «Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері», а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію «Модулярні функції та особливі цикли».

*** Премія Салема заснована Адріаною Салем, вдовою французького математика грецького походження Рафаеля Салема (1898—1963). З 1968 року премією нагороджуються математики, які відзначилися у галузі досліджень, якою цікавився Салем, насамперед роботами, пов'язаними із рядами Фур'є (спосіб представлення довільної складної функції сумою простіших).