До кола підозрюваних у справі про вбивство активістів Майдану Нігояна, Жизневського та Сеника включені правоохоронці – ГПУ

13:37, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. За результатами нових експертиз у справі про вбивство активістів Майдану Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Романа Сеника до кола підозрюваних включено і представників правоохоронних органів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав журналістам керівник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

Він зазначив, що експертиза, яка була проведена за часів минулої влади, свідчила про те, що постріли були вчинені нібито з відстані до 3-х метрів, а оскільки найближчі правоохоронці були на відстані 20–30 метрів, версія про можливість їх причетності до цих вбивств не розглядалася. Проте розглядалася версія щодо можливості вбивства за участю перевдягнутого провокатора або щодо вбивства "серед своїх".

Горбатюк розповів, що в слідства виникли сумніви щодо результатів тієї експертизи. Додаткова експертиза засвідчила, що постріли відбувалися з більшої відстані, тому на даний час розслідується версія щодо причетності правоохоронців до цих злочинів.

"А тими експертизами фактично виключалася їх участь, або ж версія висувалася, що хтось із правоохоронців міг бути перевдягнутий, що було складно для доведення", – зазначив він.

За словами Горбатюка, версію про можливу причетність до вбивства правоохоронців підтверджує виявлена в тілі Сеника куля для зупинки транспортних засобів, яка використовується тільки в системі Міністерства внутрішніх справ і вільному продажу не підлягає. У Жизневського зафіксоване наскрізне поранення, але експертиза вказує, що була також застосована така куля.

Горбатюк зауважив, що це дає підстави припускати причетність правоохоронців до цих вбивств, але говорити про це категорично він не може, тому що на сьогодні повідомлення про підозру ще нікому не висунуто.

Як повідомляв УНІАН, 22 січня 2014 року у центрі Києва, на вулиці Грушевського, від вогнепальних поранень загинули перші активісти Революції гідності - 25-річний Михайло Жизневський та 20-річний Сергій Нігоян. 45-річний Роман Сеник, який також отримав вогнепальне поранення 22 січня на вул. Грушевського, помер 25 січня у лікарні.