Частка старих і аварійних мереж у системі водопостачання України досягла 44%, водовідведення – 35% - НКРЕКП

13:30, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Частка старих і аварійних мереж у системі водопостачання компаній-водоканалів по всій території України досягла 44%, а в системі водовідведення (каналізації) - 35%.

Про це говориться в дослідженні Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яке охоплює 54 компанії водоканалу з 144 ліцензіатів, результати якого розміщені на сайті регулятора.

За даними комісії, вартість відновлення систем водопостачання компаній-ліцензіатів оцінюється в 52,4 млрд грн, а систем водовідведення – 23,7 млрд грн.

При цьому термін відновлення мереж водопостачання за рахунок амортизаційних відрахувань водоканалів оцінюється в 290 років, а у разі водовідведення - 111 років.

Також повідомляється, що водоканали в середньому за 2016 рік виконали свою інвестиційну програму лише на 14-19%.

Як повідомляв УНІАН, у 2016 році у багатьох компаній-водоканалів в Україні виникли фінансові проблеми з оплатою за електроенергію у зв'язку з тим, що зростання тарифів на послуги з водопостачання відставало від зростання цін на електроенергію.

Зокрема, в червні «Київводоканал» звернувся до НКРЕП із пропозицією збільшити тарифи на постачання холодної води та водовідведення в багатоквартирних будинках на третину – до 13,43 грн за кубометр. Крім того, «Київводоканал» попросив підвищити тариф на постачання холодної води і водовідведення в приватних будинках на 38% - до 12 грн/куб. м із 8,69 грн/куб. м. За даними "Київводоканалу", оплата електроенергії становила третю частину витрат компанії.

В середині червня НКРЕП для підприємств підвищила тарифи на водопостачання і водовідведення для ряду водоканалів України на 5-50%.

За даними експертної організації «Всеукраїнська енергетична асамблея», станом на 1 листопада 2016 року борги водоканалів за електроенергію, які не мають джерел покриття, в цілому по Україні досягли 4 млрд грн.