Мосміськсуд визнав законним арешт українця Панова до 7 березня

13:18, 26 січня 2017

Москва. 24 січня. УНІАН. Московський міський суд визнав законним продовження Лефортовським районним судом російської столиці арешту до 7 березня українцю Євгену Панову, обвинувачуваному в підготовці диверсій в окупованому Криму.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, таке рішення оголосив суддя Мосміськсуду Юрій Пасюнн, таким чином відхиливши клопотання захисту. Панов брав участь у судовому засіданні в режимі відеозв'язку.

Адвокат обвинувачуваного Ольга Дінз зазначила, що, на її думку, слідство зволікає з розслідуванням, оскільки необхідні слідчі дії не проводяться.

За її словами, слідчий заявив про необхідність допитати ще 10 свідків, але не вказав жодних.

Дінз підкреслила, що адвокатів до Панова не допускали протягом півтора місяця, чим порушили його права.

У той же час, держобвинувач визнав факт українського громадянства у Панова.

Сам Панов повідомив, що його затримали 7 серпня 2016 року під час в'їзду в Крим, а в кримінальній справі зазначено, що затримання відбулося 10 серпня.

Крім того, він сказав, що не отримував вітальних листів від президента України Петра Порошенка і міністра закордонних справ Павла Клімкіна (25 січня на засіданні Лефортовського райсуду Москви журналіст Роман Сущенко повідомив, що отримав листа від Порошенка і Клімкіна із запевненнями, що робиться все необхідне для його звільнення).

Як повідомляв УНІАН, 10 серпня у ФСБ Росії заявили, що запобігли здійсненню «терактів» в окупованому Криму на «критично важливих об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», які нібито готувало Головне управління розвідки Міноборони України.

Також у ФСБ заявили про ліквідацію «української агентурної мережі» і затримання групи «диверсантів».

Як стверджують у російській спецслужбі, «одним з організаторів терактів, яким запобігли, є Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, якого затримали».

Крім того, в Криму за нібито сприяння у підготовці терористичних актів було затримано Андрія Захтея.

5 грудня суд Москви продовжив арешт Панову і Захтею до 7 березня 2017 року.