В Одесі суд переніс засідання у справі про масові заворушення 2 травня 2014 р. через неявку обвинуваченого і адвокатів

13:17, 26 січня 2017

Одеса. 26 січня. УНІАН. Малиновський районний суд переніс засідання у справі про масові заворушення 2 травня 2014 року в зв'язку з неявкою обвинуваченого і кількох адвокатів.

Як передає кореспондент УНІАН, у четвер на перше цього року засідання з цієї справи не з'явився обвинувачений Владислав Ільницький, а також кілька адвокатів.

За клопотанням представника обвинувачення суд оштрафував його на 1,6 тис. грн. Якщо поважна причина неявки підтвердиться, штраф стягненню не підлягає.

Під час засідання стало відомо, що один із адвокатів більше не представляє в суді інтереси громадянина Росії Євгенія Мефьодова у зв'язку з «невиконанням умов угоди».

Мефьодов, у свою чергу, заявив, що сам відмовляється від його послуг. Як пояснив журналістам представник обвинувачення, передбачається, що наступного засідання, яке призначене на 2 лютого, в процесі візьме участь захисник.

Як повідомляв УНІАН, 22 грудня 2016 року Малиновський районний суд Одеси переніс на 2017 рік засідання у справі про масові заворушення 2 травня 2014 року в зв'язку з неявкою обвинувачених і адвокатів.

Упродовж 2016 року у цій справі було призначено близько 100 судових слухань, з яких в силу різних причин приблизно 30% не відбулися.

Довідка УНІАН. 2 травня 2014 року в Одесі в результаті масових заворушень за участю проросійських і проукраїнських активістів загинули 48 осіб, постраждали близько 300. Почалися сутички в центрі міста, де були застрелені кілька людей. Потім проукраїнські активісти прийшли на Куликове поле, на якому було розташоване наметове містечко сепаратистів. Намети загорілися, почалася пожежа в Будинку профспілок, в якій також загинули люди. 27 листопада 2014 року в Приморському районному суді Одеси почалися судові слухання про масові заворушення 2 травня. Однак цей райсуд звернувся в апеляційну інстанцію з проханням змінити підсудність через тиск на суддів зацікавленими сторонами, і матеріали були передані до Малиновського райсуду Одеси.

В даний час в Малиновському райсуді розглядаються епізоди провадження про масові заворушення, що мали місце в центрі міста. На лаві підсудних – 20 обвинувачених, із яких п'ятеро утримуються під вартою (серед них двоє росіян), решта – мають інші запобіжні заходи.