Апеляційний суд Києва на 3 лютого переніс розгляд скарги на рішення про тримання під вартою учасника АТО Церцвадзе

13:13, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Апеляційний суд Києва на 11.00 3 лютого переніс розгляд скарги адвоката на рішення Солом’янського райсуду столиці про тримання під вартою громадянина Грузії, учасника АТО Георгія Церцвадзе.

Як передає кореспондент УНІАН, розгляд апеляційної скарги перенесено у зв’язку з недоставленням із Солом’янського суду до матеріалів справи.

17 січня Церцвадзе було взято під варту за рішенням Солом’янського суду до врегулювання депортаційної справи щодо нього Генеральною прокуратурою. Захисник Церцвадзе Ксенія Проконова подала апеляційну скаргу на рішення про тримання Церцвадзе під вартою. Сьогодні це питання мав розглядати Апеляційний суд столиці.

Крім того, слід додати, що перенесення судового засідання викликало обурення у бійців АТО які прийшли до суду підтримати Церцвадзе. Вони вигукували “Ганьба!” та співали Державний Гімн України, коли колегія суддів оголошувала про перенесення засідання.

Крім того, як пояснила адвокат Проконова, матеріали справи, які не були передані сьогодні, це, по суті, папери, що надійшли з Росії, які нібито підтверджують, що Церцвадзе скоїв злочини на території Росії, і тому його необхідно депортувати до РФ.

Як повідомляв УНІАН, 17 січня Солом'янський райсуд Києва постановив арештував на 40 діб грузинського добровольця Церцвадзе, який брав участь в АТО на сході України.

За словами його адвоката Проконової, Церцвадзе було затримано 15 січня українськими прикордонниками в аеропорту «Київ», оскільки його прізвище є в базі даних Інтерполу за поданням РФ про те, що начебто Церцвадзе у 2003 році в Сочі скоїв вбивство.

При цьому адвокат заявила, що звинувачення російської сторони у нібито вбивстві сфабриковані і носять політичний характер. Вона припустила, що РФ розшукує Церцвадзе за те, що він, як професійний військовий, брав участь у російсько-грузинському конфлікті в серпні 2008 року, а потім воював на Донбасі. Тобто, як наголосила адвокат, мотиви переслідування Церцвадзе є виключно політичними.

Своєю чергою прокуратура Києва 19 січня повідомила, що перевіряє інформацію про затриманого громадянина Грузії Церцвадзе, який перебуває в міжнародному розшуку, на предмет його перебування в зоні АТО у складі добровольчих сил.

25 січня генеральний прокурор Юрій Луценко не виключив звільнення Церцвадзе з-під арешту та відмову Росії у його видачі.