Місія ОБСЄ заявляє, що роботи з розмінування в районах Станиці Луганської, Золотого і Петрівського не проводяться

13:09, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі заявляє, що роботи з розмінування в районах Станиці Луганської, Золотого і Петрівського не проводяться.

Про це йдеться у звіті місії.

"СММ продовжує здійснювати моніторинг процесу розведення сил і засобів, а також намагатися отримати необмежений доступ до ділянок розведення в районах н. п. Станиця Луганська (16 км на північний схід від Луганська), н. п. Золоте (60 км на захід від Луганська) і н. п. Петрівське (41 км на південь від Донецька), як це передбачено Рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів від 21 вересня 2016 року. Доступ місії на всіх трьох ділянках розведення залишається обмеженим, однак спостерігачі змогли здійснити моніторинг у деяких частинах цих ділянок. За спостереженнями СММ, ані роботи з розмінування, ані розведення сил і засобів на цих трьох ділянках не проводилися", - йдеться у звіті.

Як повідомляв УНІАН, 21 вересня 2016 року в Мінську було підписано Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі про розведення сил і засобів на лінії розмежування. Документом передбачено розведення сил і засобів у Золотому, Петрівському і Станиці Луганській.

1 жовтня розведення сил відбулося в Золотому, 7 жовтня – у Петрівському. На 9 жовтня було заплановане відведення сил поблизу Станиці Луганської, проте через обстріли з боку російсько-терористичних військ Збройні сили України перенесли терміни відведення сил поблизу Станиці Луганської.