Російська влада має намір посилювати репресії в Криму проти незгодних з окупацією півострова - член Меджлісу

12:52, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Член Меджлісу кримськотатарського народу, редактор агентства «Кримські новини» Гаяна Юксель заявляє, що російська влада має намір посилювати репресії в Криму проти тих жителів, які не згодні з окупацією півострова.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала на прес-конференції в Києві.

За словами Юксель, після майже трьох років російської окупації Криму репресії проти кримських татар і всіх активістів, незгодних з діями окупаційної влади, посилюватимуться.

«Йдеться про посилення репресій щодо членів Меджлісу й учасників системи Курултай-Меджліс», - сказала Юксель.

Вона заявила, що заборона Меджлісу створює для окупаційної влади «повну правову основу для проведення репресій щодо членів національного руху».

«Далі з території Криму видалятимуть, видавлюватимуть або знаходитимуть якісь методи для тиску на тих, хто надає допомогу кримськотатарським і проукраїнським активістам. Маються на увазі адвокати, журналісти, правозахисники, ті хто, зараз перебуваючи там, мають можливість щось говорити», - сказала член Меджлісу.

За її словами, російська влада здійснює різні форми тиску.

«Той тотальний страх, який існує на території півострова, коли люди бояться говорити, бояться висловлювати свою думку, ось за такої ситуації, як там, він буде зберігатися», - пояснила Юксель.

Вона звернула увагу на те, що окупаційна влада поширює міфи, що нібито захоплення Криму було безкровним.

Як сказала Юксель, жителі Криму не були згодні з окупацією. «Більша частина кримчан жодним чином не приймала ті зміни, які проходили в лютому 2014 року, і один з показових етапів - це мітинг 26 лютого (2014 року), який пройшов біля стін Верховної Ради (у Сімферополі), який досі має свої наслідки у вигляді кримінальних справ», - сказала член Меджлісу.

Також вона зазначила, що не можна забувати про жертви, яких зазнали кримчани заради справи в ім'я захисту української Криму». Зокрема йдеться не тільки про викрадених і жорстоко вбитих кримських татар, а й про українських активістів Євромайдану.

«Марк Іванюк, хлопчик 16 років, який переїхав з Рівного до Криму, був по-звірячому побитий бандитами тільки за те, що ця дитина розмовляла українською мовою... Дитину забили до смерті. Це приклад «безкровного» захоплення Криму», - наголосила Юксель.

Вона повідомила, що загалом за перший рік окупації на півострові було викрадено, вбито, не знайдено 24 активісти, серед них і українці, і кримські татари. Юксель наголосила, що така ситуація в Криму триває й досі.