Глава РПЦ заявив, що «між росіянами й українцями з диявольською майстерністю рясно сіються зерна розбрату і ворожнечі»

11:59, 26 січня 2017

Москва. 26 січня. УНІАН. Глава РПЦ Кирил заявив, що «між росіянами й українцями з диявольською майстерністю рясно сіються зерна розбрату і ворожнечі» і звинуватив у цьому зовнішні сили.

Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це він сказав, виступаючи сьогодні з трибуни Держдуми Росії.

«Що ми бачимо сьогодні? Ми бачимо, як з використанням найдосконаліших технологій і коштів між росіянами й українцями з диявольською майстерністю рясно сіються зерна розбрату і ворожнечі, зневажається наша спільна історична пам'ять, робиться все, аби, занурившись у цю атмосферу пристрастей і шаленої ненависті, забути, як багато означає для наших народів багатовікова історія і наші кровні зв'язки, братерство, яке ґрунтується на тому, що росіяни й українці разом моляться Богу, шанують спільних святих, належать єдиній церкви», - сказав Кирило.

«Ми покликані не забувати про нашого спільного національного героя - рівноапостольного князя Володимира, духовними дітьми якого ми залишаємося, хоч би що відбувалося на міжнародній арені», - додав він.

На думку патріарха РПЦ, Україна сьогодні переживає дуже складний етап своєї історії, настрої всередині країни позначаються і на російсько-українських відносинах, які «значною мірою зумовлені - і це вже ні для кого не секрет - діями зовнішніх сил».

«Але народи Росії й України, які переживають у відносинах серйозні випробування, покликані всупереч усьому зберегти братнє спілкування і єдність, проявити стійкість і не дозволити геополітичним жорнам перемолоти нашу багатовікову духовно-культурну спільність», - додав Кирил.

Кирил також заявив, що для нього події в Україні «відлунюю у серці великий болем, сумом», оскільки, за його словами, він «є патріархом не тільки Росії, а й України, Білорусі та інших країн, які входять в канонічну відповідальність московського патріархату».

Кирил додав, що РПЦ – це не тільки російська церква, а й церква «багатьох народів, об'єднаних історією духовними і культурними витоками, загальними моральними цінностями».

Довідка УНІАН. Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим і почала дестабілізувати обстановку на Донбасі. РФ поставляє терористам «ДНР» і «ЛНР» озброєння і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська. Із середини квітня 2014 року в Луганській і Донецькій областях тривають бойові дії.