В Ужгороді в 2017 році планують провести реконструкцію зовнішнього освітлення за 90 млн грн

11:53, 26 січня 2017

Ужгород. 26 січня. УНІАН. В Ужгороді в 2017 році планують провести реконструкцію зовнішнього освітлення за 90 млн грн.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні під час чергової сесії депутати Ужгородської міської ради ухвалили "Програму реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення Ужгорода на 2017-2020 роки".

Як сказано в програмі, на сьогодні мережа вуличного освітлення Ужгорода охоплює лише 85% території і загалом система в занедбаному стані, бо безгрошів'я попередніх років не давало змоги впроваджувати інноваційні, енергоефективні технології.

«Наразі лише 65% світильників вуличного освітлення працюючі. Використовуються морально і технічно застарілі типи світильників – натрієві, ртутні та лампи розжарювання з низьким ККД та строком експлуатації, великою залежністю від параметрів електричних мереж та температурних режимів», - зазначено в програмі.

Згідно з документом, передбачається виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію та капітальний ремонт зовнішнього освітлення і власне самі роботи.

Також у рамках програми планується оновлення мереж і систем на вулицях, внутрішньоквартальних територіях, впровадження екологічно безпечних та енергоефективних проектів у житлово-комунальному господарстві міста, підсвічування архітектури міста, економія електричної енергії та бюджетних коштів.

Необхідний обсяг фінансування заходів програми на 2017 рік – 90,25 млн грн. Джерела фінансування програми - міський бюджет, залучені кошти з інших джерел, не заборонених законодавством України, а також кошти з Державного бюджету України та міжнародних Програм транскордонного співробітництва.