Влада Ужгорода планує у 2017-2020 рр. залучити 70 млн грн на реконструкцію історичного центру міста

11:46, 26 січня 2017

Ужгород. 26 січня. УНІАН. Влада Ужгорода планує протягом найближчих чотирьох років залучити 70 млн грн на реконструкцію історичного центру міста.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення депутати Ужгородської міської ради ухвалили сьогодні під час чергової сесії міської ради.

Як йдеться в проекті рішення, необхідність ухвалення комплексної програми відновлення історичного центру Ужгорода на 2017-2020 рр. викликана тим, що приватизація житла та занепад комунальної сфери внесли дисбаланс в утримання житлової забудови, погіршивши стан дахів, фасадів, внутрішньоквартальних просторів.

Особливо цей процес вплинув на середовище історичного центру, спричинивши незворотні втрати архітектурних та декоративних елементів, історичної столярки та елементів дизайну, матеріалу покриття дахів, мощення і впорядкування внутрішньобудинкових територій.

«Відсутність капіталовкладень у розвиток інженерної інфраструктури, а також коштів для підтримання належного технічного стану міського господарства призводить до подальшої деградації унікального міського середовища, нищення цінної забудови і архітектурних пам'яток», - наголошується в проекті рішення.

З огляду на все це метою програми є запобігти подальшому погіршенню стану забудови в історичній частині Ужгорода та забезпечення підтримки і координації комплексних робіт із збереження пам'яток та відновлення цілісності унікального історичного містобудівного комплексу міста, розвиток соціальної і туристичної інфраструктури, підвищення рівня життя населення, забезпечення економічного та культурного розвитку.

Загальний обсяг фінансування програми – 70 млн грн. Джерелами фінансування визначений міський бюджет; кошти з інших джерел, не заборонених законодавством України, а також кошти з державного бюджету України та міжнародних Програм транскордонного співробітництва.