Спільнику підозрюваного у шахрайстві члена ВРЮ Гречківського призначено психолого-психіатричну експертизу - ГПУ

11:16, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Спільнику підозрюваного у шахрайстві члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського призначено психолого-психіатричну експертизу.

Як повідомили УНІАН в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою діючого члена Вищої ради правосуддя Гречківського та його спільника (посередника у заволодінні коштами) за ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

За результатами досудового розслідування стороною обвинувачення зібрано достатньо доказів, що підтверджують обгрунтованість підозри у вчиненні зазначеними особами інкримінованого їм злочину.

Однак, вже на стадії завершення досудового розслідування – надання доступу стороні захисту до його матеріалів, посередник несподівано був госпіталізований в Житомирську психіатричну лікарню № 1 з невизначеним діагнозом.

«Після цього поплічник П.Гречківського «кочує» з одного медичного закладу до іншого» та стверджує, що нібито обмовив Гречківського через хворобливий стан, пов'язаний із розладами психіки, зазначили у Генпрокуратурі.

На даний час з ініціативи захисника вказаній особі судом призначено судово-психіатричну експертизу. Її проведення здійснюватиме Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.

З урахуванням матеріалів кримінального провадження та фактичного стану справ Генеральна прокуратура дійшла висновку, що така процесуальна поведінка сторони захисту викликана незаконним впливом одного підозрюваного на іншого, і є спробою уникнення ними кримінальної відповідальності.

У зв'язку з цим з метою забезпечення притягнення винних до кримінальної відповідальності та спростування версії захисту про нібито психічні розлади посередника в отриманні коштів, підозрюваному у вчиненні злочину призначено амбулаторну комплексну психолого-психіатричну експертизу.

Як повідомляв УНІАН, восени 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Гречківський вимагав 500 тис. доларів за незаконний вплив на винесення судового рішення. Також було затримано посередника - арбітражного керуючого, який у змові з членом ВРЮ отримав 150 тис. доларів.

Своєю чергою Гречківський заявив, що справа проти нього сфабрикована, і жодних доказів проти нього ГПУ не має.

22 вересня 2016 року суд обрав Гречківському запобіжний захід у вигляді застави в сумі понад 3,8 млн грн.