Україна сподівається на прийняття Радою Безпеки ООН резолюції про запобігання терористичним нападам на об'єкти інфраструктури

10:44, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко заявив, що Україна сподівається на ухвалення в Раді Безпеки ООН резолюції щодо запобігання терористичним нападам на об'єкти інфраструктури.

Як повідомляє Центр новин ООН, 1 лютого Україна очолить Раду Безпеки ООН терміном на один місяць.

Постійний представник України при ООН повідомив, що центральними заходами українського головування стануть засідання високого рівня з вирішення конфліктів у Європі і відкриті дебати, присвячені запобіганню терористичним нападам на важливі об'єкти інфраструктури.

На засіданнях головуватиме міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Посол також не виключив можливості приїзду в ООН в лютому президента країни Петра Порошенка.

Єльченко також повідомив, що за результатами відкритих дебатів, присвячених запобіганню терористичним нападам на критичні об'єкти інфраструктури, які пройдуть 13 лютого, планується ухвалення відповідної резолюції.

«У нас готовий проект резолюції з цього питання. Його на сьогодні розіслано всім членам Ради, і ми чекаємо на їх ідеї і пропозиції з тим, аби на самому засіданні 13 числа або після його завершення вийти на ухвалення цієї резолюції, яка буде своєрідним кодексом поведінки держав у разі виникнення подібних терористичних загроз», - заявив він.

Також Єльченко наголосив, що сьогодні це дуже актуальна проблема. Зокрема, йдеться про небезпеку кібератак, нападів на нафтопроводи, електростанції, аеропорти, морські шляхи - на об'єкти, від яких залежить безпека та життя багатьох людей.

Представник України додав, що проблема нападу на критичні об'єкти інфраструктури має важливе значення і для України, особливо зараз, в умовах важкої ситуації на сході країни.

«Багато хто пам'ятає, що минулого року була, щонайменше, одна спроба такої кібератаки на українські електричні мережі або електростанції на сході країни, коли на певний час просто було відключено електрику, по суті, на третині території України. І, як потім показало розслідування, це відбулося в результаті хакерського втручання в систему управління електростанціями, які там працюють. Це сталося влітку, а уявити собі, якби це було взимку, і якби це тривало довше, ніж кілька годин – це могло б завдати, природно, серйозних економічних збитків», - розповів посол.

Він нагадав, що на території України розміщується більш як десять атомних блоків, які також є потенційними цілями для терористів.

«Це також потенційні цілі для терористів, як і в багатьох країнах, особливо європейських. Плюс непроста ситуація в акваторії Чорного моря в результаті анексії Криму Російською Федерацією. Так само потрібно враховувати. Плюс безпека авіаперельотів», - додав Єльченко.

Він також нагадав про авіакатастрофу малайзійського літака, який було збито в результаті терористичної атаки.

«Але цю тему ми обрали не тому, що вона актуальна для України, а тому, що вона цікава для всіх членів Ради Безпеки і не тільки. Ми очікуємо дуже активної широкої дискусії. Це будуть відкриті дебати, тому ми запрошуємо всіх взяти участь», - сказав постійний представник України при ООН.

Також наголошується, що головування України в РБ ООН практично збігається з першими кроками нового генерального секретаря Антоніу Гутерріша, з яким у Єльченка днями відбулася конструктивна двостороння зустріч. Гутерріш повідомив, що має намір особисто взяти участь у засіданні високого рівня з вирішення конфліктів у Європі.