Зростання економіки України в 2017 році прискориться до 2,5% при інфляції близько 8% і курсі гривні 27,5-28,5 грн за долар - експерт

10:33, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Зростання економіки України за підсумками 2016 року перевищило експертні очікування і становитиме, найімовірніше, 1,8%, а цього року зростання прискориться до 2,5% або більше на тлі зростання цін на сировинний експорт. Про це сказав президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала під час зборів асоціації.

«Результати 2016 року будуть у лютому, але ми очікуємо, що це (зростання економіки - УНІАН) буде кращим за прогнози - до 1,8%. І тут ключову роль зіграли зростання інвестицій і сільське господарство. Зростання промислового виробництва за підсумками 2016 року буде близько 2,4%, - сказав Фіала. - Поточний рік, 2017-й, буде кращим за 2016-й. Ми очікуємо прискорення зростання до 2,5% - це реалістичний прогноз. Якщо будуть позитивні сюрпризи, то буде і краще. Поки що ми консервативно оцінюємо ціни на сировину, оскільки економіка ще досить сировинна. Експортний товар номер один - зерно. Ціни в тому сегменті поки що дуже низькі. Разом з тим, ціни на руду і метали (ще одна ключова експортна позиція - УНІАН) подвоїлися. І тут ціни рекордно високі. Економісти очікують, що ці ціни протримаються хоча б до кінця першого півріччя. Інфляцію ми очікуємо на рівні прогнозів НБУ - близько 8%, а щодо курсу гривні очікуємо невелику девальвацію в однозначних цифрах - середній за рік курс становитиме 27,5-28,5 грн за долар».

При цьому Фіала відзначив, що Нацбанк найімовірніше не зміцнюватиме гривню, а навіть викупить значні обсяги ринку, наростивши обсяг золотовалютних резервів за підсумками року до 20 млрд дол.