Україна не хоче бути виключеною з переговорів США та РФ стосовно Донбасу – Зеркаль

10:14, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. Заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль наголосила, що Україна повинна мати право голосу в будь-якій угоді, укладеній між Російською Федерацією та Сполученими Штатами, і спрямованій на припинення насильства на сході України.

Про це вона сказала в інтерв’ю Reuters.

Видання зазначає, що Україна, яка протистоїть проросійським бойовикам у східній частині Донбасу впродовж близько трьох років, стурбована тим, що президент США Дональд Трамп викреслить Київ із будь-яких переговорів, коли намагатиметься покращити зв’язки з Москвою.

"Тому що ми говоримо про майбутнє нашої країни, ми не хочемо бути виключеними з переговорів", – заявила Зеркаль.

"Ми не хочемо бути розмінною картою. Ми хочемо бути учасником", – додала вона.

"Я більше не вірю в джентельменські угоди", – сказала заступник глави МЗС.

Вона відзначила, що Росія порушила Будапештський меморандум від 1994 року щодо дотримання гарантій безпеки, коли анексувала Крим. Відповідно до цього меморандуму, Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії територіальної цілісності.

Зеркаль також підтвердила заклик президента України Петра Порошенка до країн Заходу щодо збереження санкцій, запроваджених проти Росії через анексію Криму та підтримку сепаратистів на Донбасі.

"Це є єдиним інструментом, який ми маємо для того, щоби перешкодити (російському президенту Володимиру) Путіну здійснювати подальшу агресію", – заявила Зеркаль.

Як відомо, Трамп зазначав, що він може скасувати деякі санкції, якщо Росія допоможе в боротьбі з терористами та в досягненні інших цілей, які важливі Вашингтону.

Джерело: http://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-usa-idUSKBN1592JI

Раніше Трамп заявив про намір спробувати укласти угоду з РФ про суттєве скорочення ядерної зброї в обмін на скасування санкцій.