В МЗС Польщі погрожують серйозними наслідками, якщо Україна не скасує заборону на в’їзд меру Перемишля – ЗМІ

08:57, 26 січня 2017

Київ. 26 січня. УНІАН. В МЗС Польщі погрожують серйозними наслідками, якщо Україна не скасує рішення про заборону на в’їзд меру Перемишля Роберту Хомі.

Про це віце-міністр закордонних справ Польщі заявив Ян Дзєдзічак заявив на засіданні Комісії Сейму зі зв’язків з поляками за кордоном, передає Польське радіо.

За його словами, рішення про заборону, видане меру Перемишля, шкодить польсько-українським відносинам. Віце-міністр висловив сподівання, що заборону буде негайно скасовано.

«Без пояснення цієї ситуації, без скасування цього рішення ми собі не уявляємо подальшої співпраці», - заявив Дзєдзічак.

За його словами, якщо українська сторона не скасує цього рішення, то представники МЗС Польщі не будуть присутні на Польсько-українському форумі в Ряшеві, що розпочинається у п’ятницю.

Віце-міністр повідомив, що таким буде лише початок польської реакції, котра матиме справді серйозні наслідки.

Дзєдзічак заявив, що, за його інформацією, СБУ мала сумніви щодо позиції мера Хоми.

«Ця аргументація незрозуміла, дивна і неприйнятна», - зауважив віце-міністр.

Джерело: http://www.polradio.pl/5/38/Artykul/290552

Як повідомляв УНІАН, 17 грудня Хому, який мав прибути до Львова, не впустили на територію України. В СБУ пояснили, що йому заборонено в'їзд до країни на 5 років за участь в антиукраїнських заходах та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

"Заборонили у 2016 році на 5 років за діяльність, спрямовану на шкоду державній безпеці України, а також в інтересах забезпечення національної безпеки та у відповідності з чинним законодавством України, зокрема, законами України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та "Про основи національної безпеки України", - уточнила речник СБУ Олена Гітлянська.

18 січня Посольство Республіки Польща в Києві направило МЗС України ноту з проханням надати повне пояснення щодо обставин для заборони на в'їзд в країну меру Перемишля.

Раніше повідомлялося, що 10 грудня 2016 року у польському Перемишлі учасники "Маршу орлят перемишльських і львівських", який відбувся під патронатом мера міста, вигукували "Смерть українцям". Посол Польщі в Україні Ян Пєкло припустив, що антиукраїнський інцидент під час маршу в Перемишлі є провокацією, "у якій є рука Кремля".