«Опоблок» вимагає від влади виконати резолюцію ПАРЄ про дотримання прав опозиції - заява

21:59, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Партія «Опозиційний блок» вимагає від влади виконати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликає Україну дотримуватися прав опозиції, забезпечити політичний плюралізм, імплементувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про люстрацію.

Про це йдеться в заяві «Опоблоку», розміщеній на його сайті.

«Ми солідарні з позицією ПАРЄ про неприпустимість колективного застосування люстрації, поширення її на виборні посади та використання для боротьби з опонентами. «Опозиційний блок» підтримує вимоги ПАРЄ забезпечити повне розслідування злочинів, вчинених на Майдані і в Одесі», - підкреслили в партії.

У заяві зазначається, що «Опоблок» також поділяє занепокоєння асамблеї «мовними законопроектами української влади, спрямованими на звуження існуючих прав національних меншин, її вимоги враховувати в процесі проведення децентралізації етнічний склад і специфіку історично сформованих регіонів».

При цьому в партії нагадали, що в жовтні 2016 року ПАРЄ у своїй резолюції закликала українську владу розглянути рекомендації Венеціанської комісії і внести відповідні поправки у закон про люстрацію.

«Цю вимогу не було виконано. Питання про люстрацію навіть не ставилося на порядок денний Верховної Ради. Закон "Про очищення влади" став для нинішнього керівництва України зручним інструментом для боротьби з опонентами, і тому парламент ігнорує вимоги європейських структур», - підкреслили автори заяви.

«Опозиційний блок» вимагає поставити питання про зміну закону про люстрацію до порядку денного першого сесійного тижня лютого.

«Ми також вимагаємо від влади виконати всі пункти резолюції ПАРЄ, включаючи повне і об'єктивне розслідування розстрілів на Майдані і «Одеської Хатині», не допустити прийняття мовних законопроектів, які розколюють суспільство. Влада, яка заявляє про незмінність курсу на євроінтеграцію, не має права ігнорувати вимоги Євросоюзу», - вважають в партії.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня ПАРЄ більшістю голосів прийняла резолюцію за підсумками доповіді «Функціонування демократичних інституцій в Україні». У своєму тексті асамблея, зокрема, привітала амбітний план реформ, які проводяться владою України, однак констатувала, що корупція, як і раніше, є непереборною проблемою для країни.

Разом з тим Асамблея висловила занепокоєння щодо жорсткого політичного діалогу після подій на Євромайдані і війни на сході України з протистоянням українських політичних сил, які звинувачують один одного у зраді або екстремізмі.