«Укрзалізниця» має до кінця року завершити формування вертикально інтегрованої структури – перший заступник міністра інфраструктури (доповнена)

18:43, 25 січня 2017

Новина доповнена після 4-го абзацу.

Київ. 25 січня. УНІАН. Публічна акціонерна компанія «Укрзалізниця» згідно з програмою корпоратизації повинна до кінця 2017 року завершити формування вертикально інтегрованої структури компанії.

Про це повідомив перший заступник міністра інфраструктури України, голова наглядової ради «Укрзалізниці» Євген Кравцов у ході засідання Кабінету міністрів.

«2017 рік повинен стати роком стратегічних змін. Ми думали, що до кінця 2016 року буде вже створено холдингову компанію... Цього року ми повинні закінчити формування вертикально інтегрованої структури компанії», – повідомив Кравцов.

Він також зазначив, що необхідно поповнити склад наглядової ради компанії незалежними та професійними фахівцями, які зможуть оперативно та якісно стверджувати необхідні управлінські рішення.

Крім того, за словами Кравцова, минулого року менеджмент компанії був сконцентрований на стабілізації процесів управління компанії, тоді як цього року компанія має зосередитися на впровадженні європейських стандартів корпоративного управління та роботи над виділенням стратегічних напрямків в окремі компанії.

Перший заступник міністра також підкреслив важливість якнайшвидшого ухвалення Верховною Радою ключового для галузі законопроекту "Про залізничний транспорт".

Як повідомляв УНІАН, 1 грудня 2015 року створена на базі Державної адміністрації залізничного транспорту України («Укрзалізниця») акціонерна компанія розпочала свою господарську діяльність. У рамках корпоратизації передбачалося, що зміниться статус понад 40 підприємств, які раніше були окремими юридичними особами, вони стануть філіями компанії, які працюватимуть у структурі ПАТ. Ця робота триває й досі.

«Укрзалізниця» входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

2015 рік "Укрзалізниця" завершила зі збитками 16 млрд грн, обумовленими переважно курсовими коливаннями гривні щодо основних валют. У 2016 році компанія вийшла на показники прибутковості. Чистий прибуток "Укрзалізниці" становив 303 млн грн.