Нацрада з телерадіомовлення знову відмовила телеканалу «112 Україна» у переоформленні ліцензії

18:36, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення знову відмовила п'яти телерадіокомпаніям, які здійснюють мовлення під логотипом «112 Україна» («ТВ Вибір», «Аріадна ТВ», «Партнер ТВ», «Новий формат ТВ», «Лідер ТВ»), у переоформленні їхніх програмних концепцій під одну загальнонаціональну, повідомила прес-служба регулятора.

«Ці мовники щомісяця звертаються до регулятора з аналогічним проханням про переоформлення ліцензій таким чином, щоб вони повністю збігалися з програмною концепцією телеканалу «112 Україна» за супутниковою ліцензією. Однак такі зміни не відповідають умовам ліцензій регіональних мовників, які вони отримали на конкурсі», - цитує прес-служба заступника голови Національної ради Уляну Фещук.

Згідно з повідомленням, представники компаній ухиляються від отримання кореспонденції від регуляторного органу із запрошенням на засідання і не з'являються на розгляд питань. Також щодо рішень Національної ради тривають судові провадження.

Як повідомляв УНІАН, раніше Нацрада неодноразово виносила попередження телерадіокомпаніям «ТВ Вибір», «Аріадна ТВ», «Партнер ТВ», «Новий формат ТВ», «Лідер ТВ» у зв'язку з невідповідністю програмного наповнення каналу заявленій у ліцензії концепції мовлення. Також регулятор вже кілька разів відмовляв даними компаніям у переоформленні їх програмних концепцій під одну загальнонаціональну. Голова Нацради Юрій Артеменко аргументував це рішення тим, що дані ТРК отримували ліцензії на конкурсі в регіональному цифровому мовленні, проте замість п'яти регіональних каналів запустили один загальнонаціональний. Телекомпанії, будучи незгодними з рішеннями регулятора, неодноразово зверталися з позовами в Окружний адміністративний суд Києва і Київський апеляційний адміністративний суд, проте отримували відмову.