Клімкін: Провокатори, які здійснили наругу над меморіалами в Биківні, понесуть відповідальність (доповнена)

18:13, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що провокатори, які здійснили наругу над меморіалами в Биківні, понесуть відповідальність.

Про це він написав у Twitter.

"Рішуче засуджую наругу над українським і польським меморіалами в Биківні. Для провокаторів немає нічого святого, і вони понесуть відповідальність", - заявив Клімкін.

У заяві, оприлюдненій МЗС у зв’язку з актом вандалізму на території заповідника «Биківнянські могили», наголошується, що українські правоохоронні органи «вживають невідкладних заходів для розслідування цього ганебного вчинку та притягнення винних до відповідальності».

«Переконані, що спільними зусиллями Україна та Польща не дозволять будь-яким спробам зашкодити українсько-польській дружбі, яка базується на спільній історії та європейських цінностях», - зауважили у зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомлялося, у селищі Биківня під Києвом невідомі сплюндрували український та польський меморіали жертвам НКВС. У відділі комунікації поліції Києва проводять оперативно-розшукові заходи для встановлення та затримання зловмисників.

За інформацією правоохоронців, «невідомі особи протягом ночі червоною фарбою розмалювали «Биківнянські могили» та пошкодили дві стели». Слідчо-оперативна група оглянула місце події та виявила пристрій із залишками фарби. «Вилучені речові докази направили на експертні дослідження», - зазначили у поліції.

Міністерство закордонних справ Республіки Польщі направило ноту Міністерству закордонних справ України у зв'язку із сплюндруванням польського військового цвинтаря у Биківні.