Інститут національної пам’яті засуджує плюндрування могил жертв тоталітаризму у Биківні

18:08, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Український інститут національної пам’яті засуджує плюндрування могил жертв тоталітаризму у заповіднику «Биківнянські могили».

Про це УНІАН повідомили у прес-службі установи.

В УІНП нагадали, що минулої ночі невідомі сплюндрували меморіальні стіни та центральний монумент на українській частині Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму, а також польську стіну пам’яті та вхідну конструкцію польського військового цвинтаря. Окрім того, вандали спробували зруйнувати домкратом вхідну стелу на польській частині Меморіалу.

«Український інститут національної пам’яті висловлює стурбованість цим ганебним вчинком і наголошує, що плюндрування могил жертв тоталітаризму є неприпустимим», - наголошується у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, Польща направила ноту Україні у зв'язку із сплюндруванням польського військового цвинтаря у Биківні.

В ноті міститься вимога пояснення і з’ясування обставин, а також розкриття осіб, які вчинили наругу на польському військовому цвинтарі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що провокатори, які здійснили наругу над меморіалами в Биківні, понесуть відповідальність.