Ізраїль зацікавлений в українській продовольчій продукції високого ступеня переробки – торгпред

17:49, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Ізраїль, з якими Україна веде переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), зацікавлений в українській продовольчій продукції високого ступеня переробки.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства економічного розвитку і торгівлі у соцмережі Twitter з посиланням на торгового представника Наталю Микольську.

«Ми бачимо інтерес ізраїльського бізнесу до українського продовольства. Причому йдеться не про сировину, а про готову продукцію», – зазначила вона.

За словами Микольської, Україні необхідно фіналізувати переговори про створення зони вільної торгівлі з Ізраїлем конкретними практичними кроками.

«Завдяки нашим зусиллям діалог про ЗВТ з Ізраїлем інтенсифікується. Тепер наше завдання – перевести його в практичну площину», – підкреслила торгпред.

Як повідомляв УНІАН, Україна та Ізраїль планували завершити переговори щодо зони вільної торгівлі ще наприкінці 2016 року. Однак в силу цілого ряду причин переговорний процес продовжився і в поточному році.

За даними Мінекономрозвитку, основними статтями українського експорту в Державу Ізраїль є зернові культури – 44,1%, чорні метали – 26,4%, продукція харчової промисловості – 9,8%. Основні статті імпорту з Ізраїлю в Україну – продукція нафтохімії (41,4%), хімічна продукція (17,4%), пластмаси та полімерні матеріали (7,1%).