НАБУ і САП подали клопотання про заочне досудове розслідування стосовно судді Чауса

17:36, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Сьогодні детективи Національного антикорупційного бюро України за погодженням з прокурорами Спеціальної антикорупційної прокуратури подали клопотання щодо заочного досудового розслідування стосовно судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі НАБУ.

Зазначається, що відповідне клопотання про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування (так званого «заочного розслідування») подано до Солом’янського районного суду м.Києва.

«Вдатися до таких дій НАБУ та САП змушені через переховування підозрюваного від органу досудового розслідування та оголошення його у міжнародний розшук. Про виклик на допит його поінформовано згідно з вимогами законодавства. Відповідні публікації, як того вимагає закон, розміщені на офіційних ресурсах: в газеті «Урядовий кур’єр» та веб-сайті Бюро»,- йдеться у повідомленні.

В НАБУ нагадують, що 9 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України викрили суддю Чауса під час отримання неправомірної вигоди (хабара) у сумі 150 тис. дол. США за винесення рішення суду в інтересах підсудного.

«Письмове повідомлення про підозру Чаусу у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 України, складене керівником САП 10 серпня 2016 року і направлено Чаусу 11 серпня у спосіб, передбачений вимогами ст. 135-136, 278 Кримінального процесуального кодексу України», - сказано в повідомленні.

6 вересня Верховна Рада України дала згоду на затримання судді та його арешт. Після цього, скориставшись суддівським імунітетом, підозрюваний залишив територію України.

З 16 серпня суддю Чауса оголошено у національний, а з 11 листопада - у міжнародний розшук.