Польща направила ноту Україні у зв'язку із сплюндруванням польського військового цвинтаря у Биківні

17:04, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Міністерство закордонних справ Республіки Польщі направило ноту Міністерству закордонних справ України у зв'язку із сплюндруванням польського військового цвинтаря у Биківні.

Про це у мікроблозі у Twitter написала речниця польського зовнішньополітичного відомства Йоанна Вайда.

За її словами, в ноті є вимога пояснення і з’ясування обставин, а також «розкриття осіб, які вчинили наругу на польському військовому цвинтарі у Биківні».

В свою чергу голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає пошкодження пам'ятників у Биківні провокацією, «яку намагалися представити як польську відповідь за Гуту Пеняцьку». «Але вандалізм вчинений над польською частиною меморіалу виявив, що справжнім його виконавцем є третя сторона, зацікавлена в загостренні стосунків між українцями і поляками. Цей випадок має спонукати українців та поляків об'єднати зусилля не лише для захисту своїх пам'яток, але й щоб не допустити сіяння незгоди між нашими народами», - написав він на своїй сторінці у Facebook.

У відділі комунікації поліції Києва повідомили, що проводяться оперативно-розшукові заходи для встановлення та затримання зловмисників, які пошкодили стели. За інформацією правоохоронців, «невідомі особи протягом ночі червоною фарбою розмалювали «Биківнянські могили» та пошкодили дві стели». Слідчо-оперативна група оглянула місце події та виявила пристрій із залишками фарби. «Вилучені речові докази направили на експертні дослідження», - йдеться у повідомленні.

В поліції зазначають, що відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Проводиться комплекс оперативно-розшукових та слідчих дій. Зусилля правоохоронців спрямовані на встановлення та затримання осіб, причетних до злочину.