Останнє зниження Нацбанком облікової ставки не вплинуло на ринкові ставки через націоналізацію «ПриватБанку» - НБУ (доповнена)

16:38, 25 січня 2017

Новина доповнена після четвертого абзацу.

Київ. 25 січня. УНІАН. Останнє зниження Національним банком України облікової ставки не вплинуло істотно на ринкові ставки через націоналізацію «ПриватБанку».

Про це заявив директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук у ході круглого столу в Києві.

«Націоналізація «ПриватБанку» була таким шоком, який, можливо, на короткий період часу дещо ускладнив роботу трансмісійного механізму. Я думаю, що це питання часу. Він зараз працює, але не так ефективно, як би ми цього хотіли», - сказав Ваврищук.

За його словами, системні шоки порушують роботу трансмісійного механізму облікової ставки, і потрібен час, щоб ця робота відновилася.

Згідно з графіком Національного банку, чергове засідання правління регулятора з монетарних питань відбудеться завтра, 26 січня. На останньому засіданні в 2016 році, 8 грудня, Нацбанк вирішив залишити облікову ставку на колишньому рівні 14% річних після того, як знижував її шість місяців поспіль.

Максимальне історичне значення облікової ставки НБУ на рівні 30% річних діяло з 4 березня до 28 серпня 2015 року.

Інфляція в Україні в 2016 році (грудень 2016 року проти грудня 2015 року) знизилася до 12,4% порівняно з 43,3% проти 2015 року і, таким чином, досягла мінімального значення за останні 2 роки і залишилася на рівні цільового річного показника НБУ до 12% плюс/мінус 3 п. п.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення націоналізувати найбільший банк України «ПриватБанк», керуючись рекомендаціями Ради національної безпеки і оборони.

Для докапіталізації «ПриватБанку» уряд випустив облігації внутрішньої держпозики на 107 млрд грн, при цьому папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив наприкінці грудня, ще на 1,4 млрд грн – в січні цього року.