Росія спрямовує сили на послаблення Євросоюзу та намагається підірвати його єдність – Порошенко

16:37, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко переконаний, що Росія спрямовує свої сили на послаблення Європейського Союзу та намагається підірвати його єдність.

Про це, як повідомили у прес-службі глави держави, він заявив в інтерв’ю фінським ЗМІ Helsingin Sanomat та Iltalehti.

«Хто не отримує зиску від існування ЄС? Франція відчуває користь так само, як Німеччина і Велика Британія, навіть незважаючи на Брексіт…а Росія спрямовує сили на послаблення ЄС. Путін хоче підірвати довіру й роз’єднати ЄС, здійснюючи вплив на окремі держави», - наголосив Порошенко.

Президент висловив занепокоєння ситуацією, яка нині склалася в ЄС. «Кажуть, що Путін сказав, що для нього розпад Радянського Союзу був найбільшою трагедією 90-х років. Для мене трагедією був би колапс Євросоюзу», - зазначив він.

Порошенко назвав головним завданням на підтримку України забезпечення єдності: «Нам найбільше потрібна єдність Європейського Союзу. Нам потрібна солідарність з Україною». При цьому він зауважив, що Фінляндія в цій ситуації відіграє надзвичайно важливу роль, тому що фінський уряд, парламент, президент і народ єдині в питаннях цінностей разом з іншими членами ЄС.

Президент підкреслив, що фінський народ розуміє, що відбувається в Україні через війну, адже вони пережили Зимову війну. «Маннергейм був об'єднуючим лідером народу. Ми впевнені у своїй позиції щодо Росії. Незважаючи на те, що російська армія є значно потужнішою, ми в змозі захистити нашу державу, наші власні європейські цінності. Цим пояснюється популярність постаті Маннергейма серед нас», - зазначив Порошенко.

Він також нагадав, що під час офіційного візиту відвідав Музей маршала Маннергейма.