Правоохоронці Київщини затримали 4 осіб, які вербували українців для перевезення кокаїну з Бразилії у Таїланд

16:35, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Правоохоронці Київської області затримали чотирьох осіб, які пропонували українцям нібито працевлаштування в туристичній галузі Бразилії, а насправді вербували їх для перевезення кокаїну з Бразилії в інші країни, зокрема і в Таїланд.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив прокурор Київської області Дмитро Чібісов.

"Спільними зусиллями ми змогли вперше не тільки на просторі Київської області, але і в Україні, розкрити групу осіб, які займались фактично наркотрафіком із застосуванням наркокур'єрів у міжнародній діяльності", - сказав Чібісов.

За його словами, зазначена група підбирала осіб з числа жителів Київщини, яких під вигаданими приводами відправляли у Бразилію, звідки вони потім у валізах перевозили кокаїн до Таїланду. При цьому завербовані особи не знали, що перевозять наркотики. Їм говорили про те, що вони везуть у валізах дорогоцінне каміння або картини.

Прокурор Київської області зазначив, що організатори наркотрафіку запевняли завербованих осіб, вік яких становив від 20 до 23 років, що метою працевлаштування в Бразилії є проведення екскурсій для російськомовних туристів, які прибувають до Бразилії на відпочинок.

Наразі в Україні затримано чотирьох осіб з числа організаторів вивезення українців за кордон. Стосовно них Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту.

"Завдяки вдалій операції ми затримали чотирьох осіб, яким обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", - сказав він.

Як розповів Чібісов, "люди туди приїжджали, селилися на декілька днів в готелі, але через деякий час їх переміщували до менш бюджетних готелів, де фактично незручно було проживати. Вони там проживали деякий час".

"Потім до них з'являлись групи осіб, вказували, що для того, аби вони могли повернутися до України і отримати гроші, їм необхідно перевезти валізи, в яких знаходиться дорогоцінне каміння", - зазначив прокурор Київщини.

Завербовані українці не підозрювали, що перевозять наркотики. Також завербованим українцям заборонили відкривати сумки під час подорожі з Бразилії до Таїланду.

"Їх супроводжували до аеропорту, в аеропорту їх висаджували і направляли в зону митного контролю. В зоні митного контролю, коли перевіряли ці сумки, валізи, деяких осіб затримали у зв'язку з тим, що в цих речах знаходили особливо небезпечний засіб кокаїн", - заявив Чібісов.

Правоохоронці Бразилії виявляли кокаїн в особливо великих розмірах, зокрема об'єми були більше 5 кг. Вартість пакунку становила більше 1 млн американських доларів.

В Україні вербувальники залучали до такої діяльності осіб зі свого оточення, з якими були знайомі впродовж певного періоду часу і, крім дружніх стосунків, також мали інтимні,ю зазначив Чібісов.

"З числа тих осіб, які нами відпрацьовано, в нас вже встановлено 8 потерпілих", - сказав прокурор.

Зокрема, за даними українських слідчих, в Таїланді одну особу засудили до 25 років позбавлення волі, ще відносно однієї здійснюється розслідування. Ще двоє українців перебувають у в'язниці у Бразилії. За його словами, ще чотирьом вдалося повернутися до України.