Нацрада з телерадіомовлення замовила у Держцентрі радіочастот прорахунок частот для суспільного мовника

16:05, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення замовила у державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) прорахунок радіочастот для суспільного мовника «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ), що реорганізована з Національної телекомпанії України (НТКУ).

«Національна рада на засіданні 24 січня ухвалила рішення звернутися до Українського державного центру радіочастот щодо прорахунку частотних присвоєнь радіомовлення для суспільного мовника», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, йдеться про прорахунок 49 частот у всіх областях України.

Згідно з повідомленням, з відповідним проханням звернулася до регулятора Національна телекомпанія України (НТКУ).

Регулятор зазначив, що, відповідно до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» НСТУ здійснює мовлення не менше ніж на трьох загальнонаціональних ефірних радіоканалах. Таким чином, суспільний мовник прагне прорахунку ФМ-частот для ще двох каналів радіо.

Прес-служба регулятора додала, що кілька телерадіоорганізацій звернулися до Національної ради щодо прорахунку частот у Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Сумській та Харківській для організації малопотужного мовлення.

Як повідомили УНІАН у прес-службі УДЦР, держпідприємство почне роботи з обрахунку відповідних частот відразу після отримання заявки від Нацради з телерадіомовлення.

«Враховуючи те, що практично у всіх обласних центрах частотний ресурс для FM-мовлення майже вичерпано, то для позитивного і якнайшвидшого вирішення цього питання необхідно вимкнути передавачі аналогового телевізійного мовлення», - повідомила прес-служба УДЦР.

Як повідомляв УНІАН, «Національна суспільна телерадіокомпанія України» планує запустити мовлення у вересні 2017 року.

17 січня 2017 року Кабінет міністрів визначив Державний комітет телебачення і радіомовлення органом, що здійснює функції з управління майном публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

28 грудня 2016 року Кабінет міністрів України затвердив статут публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», реорганізованого з НТКУ.

Згідно з державним бюджетом на 2017 рік, на функціонування НСТУ виділено фінансування в обсязі 1,2 млрд грн.

«Національна суспільна телерадіокомпанія України» створюється у формі публічного акціонерного товариства, 100% акцій якого належать державі. Передбачається, що НСТУ буде створена на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, ТРК «Культура», «Укртелефільму» та понад 20 обласних і регіональних телерадіокомпаній.