Слідчі ФСБ відпустили адвоката Полозова

16:02, 25 січня 2017

Київ. 25 січня. УНІАН. Співробітники ФСБ РФ відпустили російського адвоката Миколу Полозова.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Поки я на свободі, але немає жодних гарантій, що мене в Криму не викрадуть ще раз. Можливо, наступного разу все буде не так спокійно, як цього разу», - сказав він.

Полозов також зазначив, що слідчий ФСБ вийшов за межі своїх повноважень. «Слідчим була винесена постанова про примусову доставку мене на допит як свідка. При цьому судове рішення, на основі якого слідчий виніс цю постанову, не набрало законної сили. Тобто слідчий вийшов за межі своїх повноважень», - наголосив він.

Дії співробітників ФСБ адвокат кваліфікує як викрадення. «Кілька молодих чоловіків затягнули мене в автобус. Пізніше один з них показав посвідчення співробітника ФСБ, і привезли мене в будівлю ФСБ у Сімферополі. Там слідчий у справі Ільмі Умерова – Ігор Скрипка – хотів допитати мене як свідка у справі Ільмі Умерова. При цьому питання були поставлені таким чином, що я повинен був, на думку слідчого, відкрити адвокатську таємницю. Питання стосувалися виключно моментів, які пов’язані з наданням юридичною допомоги мною Ільмі Умерову. На питання слідчого я відмовився відповідати. Все це відбувалось під відеозапис. Також слідчий не перевірив мою особу. Ніяких документів я не показував. Крім того, я був позбавлений можливості бути присутнім на допиті з адвокатом», - повідомив Полозов.

За його словами, у будівлі ФСБ він провів 2,5 години, після чого його відпустили. «Поки я лишаюсь у цій справі як свідок. Однак слідчий пригрозив, що відмова від надання показів переслідується за кримінальною статтею, і я можу бути по ній притягнутий як обвинувачений. Безумовно, це - незаконні дії з боку слідства, це - тиск на адвоката, і просто так як це не лишу. Я буду, безумовно, оскаржувати це. Сподіваюсь, що адвокатська корпорація в Росії не лишиться осторонь і дасть належну оцінку тому, що відбулось. Питання стосується не лише мене як адвоката - захисника Ільмі Умерова. Питання стоїть в цілому: чи існує в Росії адвокатська таємниця і чи захищена вона законом», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні журналіст Антон Наумлюк повідомив про затримання Полозова співробітниками ФСБ РФ в окупованому Криму. За інформацією журналіста, адвоката повезли на допит у справі Умерова.

***16 січня Полозов, який виступає захисником у низці кримінальних справ стосовно кримських татар, заявив про тиск на нього з боку ФСБ. За словами адвоката, того дня під час перерви у судовому засіданні у справі Ахтема Чийгоза до суду прийшов слідчий ФСБ РФ Скрипка і у черговий раз намагався вручити повістку про виклик на допит як свідка по справі Умерова. Однак Полозов відмовився брати повістку.

У травні 2016 року ФСБ порушила проти Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм. Затримання, обшук і порушення кримінальної справи, а також доправлення до психіатричної лікарні для проведення примусової судово-психіатричної експертизи відомого учасника національно-визвольного руху кримських татар Умерова викликали суспільний і міжнародний резонанс.

Незважаючи на поганий стан здоров'я, зокрема, перенесену тяжку операцію на серці і цукровий діабет, Умерова примусово утримували в психіатричній лікарні.